20.08.2006 09:21 - Блестящ дебют на Божинов - гол, асистенция и 3:0
Автор: roanldo Категория: Спорт
Прочетен: 586 Коментари: 0 Гласове:
0

Кариерата на Валери Божинов в Ювентус започна по блестящ начин. В първия си официален мач нападателят вкара гол, асистира за друг и неговия тим спечели с 3:0. Бианконерите се разправиха с тима от Серия С Мартина в първия кръг за купата на Италия. Мачът се игра в Бари, за да може Мартина да прибере повече пари от продажбата на билети.

Божинов започна титуляр и игра през целият мач. Още в 4-ата минута, той вкара топката във вратата на съперника. Реферът Рицоли обаче отсъди засада на българина. Все пак Юве не чака дълго до откриването на резултата. Това стана в 7-ата минута, когато Божинов центрира към Маркиони и халфът от въздуха прати топката във вратата.

В 35-ата минута 20-годишният българин вкара втория гол. Божинов се разписа с мощен удар от 25 метра, който се заби в ъгъла на вратата. След почивката темпото спадна видимо. Все пак Ювентус стигна до трети гол малко преди края. Негов автор бе Павел Недвед. Чешката ракета направи едно от запазените си изпълнения - тупалка от около 30 метра, която се заби в десния ъгъл.

Треньорът на Юве Дидие Дешан не пусна в игра световните шампиони Алесандро Дел Пиеро и Мауро Каморанези. На вратата на бианконерите бе Джанлуиджи Буфон. Не игра и Давид Трезеге. Партньор на Божинов в атаката бе Марсело Салайета.

Във втори кръг Ювентус ще играе с победителят от мача Лукезе - Чезена. Мачът е на 23 август, като Ювентус ще бъде гост.

Тагове:   дебют,