23.08.2006 11:30 - Бербатов с гол и асистенция за първата победа на Тотнъм
Автор: roanldo Категория: Спорт
Прочетен: 724 Коментари: 0 Гласове:
0

23.08.2006 10:05 Димитър Бербатов донесе първата победа за новия си отбор Тотнъм в първенството на Англия, като вкара един и подаде за втория гол за крайното 2-0 срещу Шефийлд Юнайтед.

След провала срещу Болтън в миналия кръг, когато шпорите загубиха с 0-2, сега Бербатов и компания изиграха страхотно първо полувреме осигурявайки си трите точки.

Българският централен нападател откри резултата още в седмата минута, като засече ниско центриране на Аарън Ленън.

Само след десет минути Бербо от голмайстор се превърна в асистент, сваляйки с глава топката за Джърмейн Дженас, който вкара втория гол.

Бербатов бе близо до втори гол преди почивката, но вратарят на Шефийлд Пади Кени изби с блестящ плонж удара му. През второто полувреме пък имаше шанс да направи втора асистенция, след като създаде добър шанс за Лий Йънг-Пио, но защитникът пропиля положението с неточен удар.

Тагове:   бербатов,   победа,   Тотнъм,