27.08.2006 11:58 - Интер обърна Рома 4:3 от 0:3 за Суперкупата
Автор: roanldo Категория: Спорт
Прочетен: 923 Коментари: 0 Гласове:
0

Интер направи истинско чудо като спечели Суперкупата на Италия след като губеше с 0:3 в резултата. Нерадзурите победиха с 4:3 Рома в сблъсъка за трофея игран на "Сан Сиро". Това е втора поредна Суперкупа за Интер и общо трета в историята на клуба. Повече имат само Милан (5) и Ювентус (4).

По принцип Интер трябваше да играе в срещата като носител на Купата на Италия, но след като титлата им бе присъдена служебно нерадзурите се изправиха срещу финалиста за купата - Рома. Срещата се игра пред около 40 000 души.

Рома започна зашемзетяващо и до 34-ата минута водеше с 3:0. Римляните направо разсипаха съперника си с брилянтни атаки на скорост и с по едно докосване. Мансини откри резултата в 13-ата минута. Панучи центрира отдясно с топката се разминаха Хавиер Санети и вратаря Толдо, за да може Мансини да я отклони с глава в мрежата.

Само две минути по-късно Толдо спаси с котешки рефлекс удар на Алберто Акуилани. Халфът на Рома все пак се разписа в 25-ата минута след невероятна атака с по едно дококсване завършила с двойно подаване между Акуилани и Тоти. Акуилани се озова очи в очи с Толдо и прати топката в ъгъла.

В 34-ата минута Интер бе в нокдаун. Тадеи центрира по земята отдясно, Мансини прескочи топката и тя попадна във врахлитащия Акуилани, който от няколко метра направи резултата 3:0. И после изведнъж сякаш по команда Рома спря да играе.

Интер успя да вкара така важният гол преди почивката. Патрик Виейра се разписа с глава след центриране от фаул на Луис Фиго. През втората част треньорът на Интер Роберто Манчини пусна в игра Ернан Креспо на мястото на Адриано. Бразилецът напусна терена клатейки глава в знак на неодобрение.

Креспо вкара втория гол за нерадзурите като засече с глава центриране на Деян Станкович в 65-ата минута. От тук нататък на терена имаше само един отбор - Интер. Нерадзурите правеха каквото си поискат на терена. В 75-ата минута Виейра изравни резултата. Ибрахимович опита диагонален удар останал сам срещу вратаря, но въобще не уцели вратата. За негово щастие притичалият Виейра засече топката, която се отклони от напречната греда и влезе в мрежата.

Също както и преди година срещу Ювентус, Интер трябваше да играе продължения, за да спечели. Този път златният гол вкара Луис Фиго. В 94-ата минута Златан Ибрахимович се просна пред наказателното поле на Рома и съдията Сакани се улови и отсъди фаул. Фиго прати топката в ъгъла и донесе победата на Интер с 4:3. Малко след това Рома остана с 10 души на терена. Кристиян Киву получи втори жълт картон, след като саркастично аплодира решението на рефера да отсъди фаул.

Тагове:   обърна,